0798-9090-46
دانشجو برتر
موسسه تحصیلات عالی استقلال
استقلال; پویایی و شکوفایی
از روز جهانی محصل در موسسۀ تحصیلات عالی استقلال تجلیل شد

از روز جهانی محصل در موسسۀ تحصیلات عالی استقلال تجلیل شد


از روز جهانی محصل در موسسۀ تحصیلات عالی استقلال تجلیل شد

هفدهم نومبر برابر است با روز جهانی محصل (دانشجو). از این روز فرخنده به تاریخ ۲۶ عقرب در موسسۀ تحصیلات عالی استقلال با حضور محترم استاد محمد مسعود ترشتوال رئیس پوهنتونها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی، محترم داکتر محمد صالح سلجوقی معاون دوم پارلمان، محترم حاجی محمد عارف “طیب” نمایندۀ مردم در پارلمان و موسس موسسه، مسئولان، استادان و دانشجویان موسسه بزرگداشت به عمل آمد.
در این محفل محترم استاد خاوری معاون علمی و تدریسی موسسه گزارش مختصری را از وضعیت علمی موسسه ارائه نمود. وی به طور خاص خاطر نشان کرد که مشکلات و چالش ها در تمام ابعاد موسسه به طور قابل ملاحظه ای کم شده است. وی اشاره کرد که در ارزیابی وزارت محترم تحصیلات عالی از موسسۀ تحصیلات عالی استقلال به سه مورد بسیار مهم رضایت کامل نشان داده شده است. وی از این سه مورد به شرح زیر یاد آور شد:

  1. استادان در موسسه تحصیلات عالی استقلال با روحیه خوب برای محصلان جواب ارائه می‏نمایند.
  2. اندازه تسلط و امادگی استادان در تدریس خوب است.
  3. رعایت نظم و دسپلین اکادمیک، حضور به موقع استادان و تطبیق وقت معینه در موسسۀ تحصیلات عالی استقلال خوب است.

سپس سه تن از دانشجویان موسسه به نام های مرضیه یوسفی، سید حجت الله ضیاء و نجیب الله شایگان به ترتیب در بارۀ “محصل خوب کیست”، “رسالت محصل چیست” و “شیوه های استفاده از منابع و تحقیقات علمی جدید” صحبت های همه جانبه نمودند.
به تعقیب آنها محترم داکتر سلجوقی به ایراد سخن پرداخت و در ابتدای صحبت هایش مقاله های دانشجویان را ستود و گفت: “آنچه امروز دانشجویان به سمع ما رساندند در واقع باید کنفرانس هایی تشکیل شود تا از طریق این صحبت ها استراتیژی هایی مدون گردد که راه گشای مشکلات تحصیلات عالی کشور است”.DSC05157

در ادامه محترم استاد مسعود ترشتوال صحبت نموده از مسئولان موسسه به خاطر تجلیل از روز جهانی دانشجو ابراز سپاس و تشکری نمود. وی در ادامۀ صحبت هایش در مورد ابعاد شخصیتی و مسئولیت های امروزی دانشجویان صحبت نمود و به طور خاص به برخی بی نظمی هایی که توسط محصلان در موسسات تحصیلات عالی خصوصی انجام می شود اشاره کرد. وی گفت: “محصلان به دلیل اینکه در بدل فراگیری درس پول پرداخت می نمایند نباید طوری رفتار نمایند که نشانگر خودمختار بودن آنها باشد. محصلان هر کسی که باشند و دارای هر نوع شخصیت حقوقی که در بیرون از موسسه اند باز هم در چوکات موسسات و پوهنتون های تحصیلات عالی خصوصی، محصل پنداشته می شوند”.
در اخیر محفل از ۲۴ تن محصلان اول نمرۀ سمسترهای اول الی چهارم پوهنحی های چهارگانۀ موسسه تقدیر به عمل آمد. به تعقیب آن از تیم های اول، دوم و سوم فوتسال موسسه که از بین ۱۲ تیم فوتسال حایز این مقام ها شده بودند تقدیر به عمل آمد. همچنان آقای گل، با اخلاق ترین تیم، بهترین بازیکن و برگزارکننده گان فوتسال نیز با اهدای تقدیرنامه هایی تمجید شد.

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

استقلال، ایستادگی، پویایی و شکوفایی